Nagyon régóta népszerű fazonú bugyik a női tangák. De tényleg egészségtelen a viselése? A nőgyógyász szakemberek jelentős része elismeri, hogy a női tangák viselése önmagában nem okoz problémát, egészséges, panaszmentes nőknél nem fokozza a hüvelyi, illetve a húgyúti fertőzések esélyét. Vagyis, ha Ön nem hajlamos a fertőzésekre, akkor nyugodt szívvel hordhatja.
Lycra anyagból készült tanga hátul Y formával.
Lycra anyagból készült tanga hátul Y formával.
Lycra anyagból készült tanga hátul Y formával.
Csipkés boxernadrág rózsaszín szatén fűzővel. A magas elasztántartalma miatt a bugyi anyaga nagyon rugalmas és nyúlékony.
Fodros szélű forró nadrág lycra anyagból.
Leg Avenue áttetsző, pillangó alakú, lábközötti rész nélküli bugyi flitterekkel. Többféle színben is kapható.
Szexi g-string Y-pánttal, fekete színben...
Szexi g-string Y-pánttal, fekete színben...
Vékony zsinóros mini tanga. Többféle színben.
Női short lycra anyagból. Hátul csak félig takar! Többféle színben is kapható.
Csipkeszegélyes, szatén szalaggal fűzhető, hátul háromszög alakban nyitott bugyi.
Varrás nélküli sztreccs női rövidnadrág. Többféle színben kapható.
Amennyiben hajlamos a húgyúti vagy gombás fertőzésekre, akkor ne kísérletezzen! Cserélje le kényelmesebb darabokra a női tangákat, illetve kevesebb ideig viselje azokon az alkalmakon, amikor olyan nadrágot, szoknyát vesz fel, ami megkívánja a fehérnemű láthatatlanságát.
Hasonlóan egészségügyi indokokkal támogatják döntésüket a pamut elkötelezett hívei, mint a tanga esetében. Vagyis minden, ami nem pamut, irritációt, kiütést okoz. De tényleg így van? Egy biztos, az ismeretlen eredetű anyagokat bizony kezelhették olyan vegyszerekkel, amelyek a bőrrel érintkezve komoly egészségügyi problémákat okozhatnak. Ezért javasolt, amikor női tangát választ, akkor ragaszkodjon ahhoz, hogy a gyártó garantálja a bőrbarát minőséget, hiszen a fehérnemű pont azokkal a testrészeinkkel érintkezik, azokat hivatott megvédeni, amelyek a legérzékenyebbek, ahol a legfinomabb és legvédetlenebb a bőr.
Ugyanakkor elhamarkodott azt kijelenteni, hogy csak a pamutból készült bugyi viselése a jó megoldás. Egy japán egyetemen például olyan kísérletet végeztek, amiben a női csoport egyik fele pamut, a másik fele műszálas fehérneműt viselt megadott időtartamon keresztül. Az eredmény azt igazolta, hogy az anyag nem befolyásolja a nők egészségi állapotát, az egyetlen különbség az volt, hogy amikor a résztvevők túlzottan izzadtak, a pamut sokkal jobban felszívta az izzadtságot, mint a műszálas bugyi.
Annyi igazuk van a női tanga ellenzőinek, hogy egy klasszikus szabású fehérnemű esetében a kialakítása miatt kevesebb az esély a fertőzésre. Ugyanakkor, a nem megfelelő intim higiénia esetén, egy ilyen női tanga viselésekor is megfertőződhet. A kulcs minden esetben az odafigyelés, az alapos tisztálkodás, ha ez megvan, bátran viselhet bármilyen fehérneműt.