Amikor beköszöntenek az őszi hónapok és ezzel együtt az esős, ködös idő, nem árt egy kis figyelmet fordítani arra, hogy a dzsekink anyaga ellenáll-e a nedvességnek. Nem túl kellemes a hideg időben bőrig ázni, de az impregnáló tökéletes megoldást jelenthet ez ellen.
Ideális a mosásra kényesebb ruhák elkülönítésére (fehérneműk, zoknik, harisnyanadrágok stb.)...
Általános, antibakteriális hatású mosószer vízálló ruházatra és egyéb felszerelésre. Kiszerelés: 75 ml.
Gyorsan száradó víz elleni impregnálószer minden szövetre. Kiszerelés: 500 ml.
Könnyen alkalmazható vax spray, mely felújítja az elhasználódott vax dzsekiket és fejfedőket, valamint használatával megóvhatjuk ezek állapotát.
Ruha és szövetimpregnáló bemosó-folyadék szövetanyagokra. Kiszerelés: 75 ml.
Ruha és szövetimpregnáló bemosó-folyadék szövetanyagokra. Kiszerelés: 300 ml.
Sokan úgy vélik, hogy a különféle kabátok vízlepergető képessége örökéletű, viszont ez a különleges bevonat egyszer megadhatja magát, így a szövet könnyedén átengedi a későbbiekben a nedvességet. Itt jön képbe az impregnáló spray, aminek használata egyszerű, viszont nem árt betartani néhány lépést, ha kifogástalan végeredményt szeretnénk elérni.
Az impregnálás, mint folyamat, annyit tesz, hogy az adott anyagot átitatjuk másik anyaggal, ezáltal megváltoztatva az eredeti tulajdonságait. Azt viszont fontos szem előtt tartani, hogy nem minden anyag esetében alkalmazható az impregnáló. Az eleve impregnált anyagok néhány mosást követően veszítenek a víztaszító képességükből, a mosószerek, tisztítószerek hatása miatt. Azt, hogy milyen gyakran kell alkalmazni, az határozza meg, hogy milyen gyakran viseljük, illetve mossuk az adott ruhadarabot. Mivel a kínálatban található modern impregnáló spray minősége kimagasló, ezért átlagosan egy-két alkalommal érdemes megismételni évente.
A termék kiválasztása előtt mindig győződjünk meg arról, hogy pontosan milyen anyaghoz lehet használni. Amennyiben egy dzsekit szeretnénk kezelni, akkor azt mindenképp meg kell tisztítani a szennyeződésektől. Ha csak egy kicsit koszos, akkor elég letörölni egy nedves ruhával, de ha nem csupán a külső részen vannak rajta szennyeződések, akkor elengedhetetlen a mosás. Fontos, hogy a szövet impregnáló nedves felületre kerüljön. Amikor már cseppek formájában kezd megjelenni az anyagon, akkor azt jelenti, hogy elegendő szert tartalmaz. Ezután csak meg kell várni, amíg a kabát teljesen megszárad. Bár a mai modern mosógépek dobja úgy van kialakítva, hogy kíméljék a ruhadarabokat, nem árt a mosózsák használata az így kezelt szövetek, anyagok esetében.